| Aktuality | Spolupráca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
Zaregistrujte sa    Zabudnuté heslo
Prihlasovacie meno : Heslo: :    
PRINTSHOP
ŠTANDARDNÁ TLAČ
ŠTÍTKY NÁLEPKY
SPRACOVANIE NA PLOTRI
TLAČ + VÝSEK
REKLAMNÉ PRODUKTY
VZORKY A VZORKOVNÍKY

Nálepky a etikety

 
Špecifikácia produktu
EtiketySamolepiace etikety nájdu využitie v mnohých oblastiach. Ich základnou funkciou je informovať a upozorňovať, táto úloha sa však čoraz častejšie spája s marketingovými aktivitami a reklamou, ktorých účelom je zabezpečiť odlíšenie produktu od konkurencie.  

Dostupné samolepiace materiály: 
Samolepiaci papier. 
Biela lesklá samolepiaca fólia. 
Biela matná samolepiaca fólia. 
Strieborná fólia. 
Transparentná fólia (Potlač CMYK) 
Transparentná fólia (Potlač Biela + CMYK)
Fólia farbená v hmote (Liquid Gold/Silver)

Zušľachťovanie:
Podľa druhu materiálu sú dostupné rôzne spôsoby zušľachťovania/ochrany povrchu etikiet: laminovanie za studena lesklým polyesterovým laminátom, laminovanie za tepla matným a lesklým polypropylénovým laminátom a UV lakovanie.

Dodávame etikety v rolkách, na hárkoch alebo kotúčoch, s možnosťou odstránenia odpadovej mriežky (nepotrebnej časti samolepiaceho materiálu). Vďaka tomu sa môžu používať na automatickú, poloautomatickú alebo ručnú aplikáciu na výrobky.
Ponúkame aj personalizáciu etikiet, uvádzanie meniteľných údajov na každej etikete.

Etikety si môžete objednať v troch variantoch podľa zložitosti čiary rezu: rovné čiary, ľubovoľné, základné tvary (obdĺžnik, kruh, elipsa, ovál,  trojuholník, kosoštvorec, lichobežník, pravidelné mnohouholníky, mnohouholníky so zaoblenými rohmi a pod.) a etikety so zložitejšími tvarmi, napr. viac cípe hviezdy či etikety s výrezmi v strede. Tieto varianty sa výrazne líšia čo sa týka ceny a vďaka dostupnému členeniu môžeme zákazníkom ponúknuť optimálne riešenie. 

 

Spôsob dodania etikiet
Spôsob dodania:
  1. Etikety na dutinkách - na automatickú alebo poloautomatickú aplikáciu (dutinka - rolka z hrubého kartónu s vnútorným priemerom 76mm). Etikety dodávame na úzkych rolkách so šírkou prispôsobenou uvedenému rozmeru etikety a zvolenej orientácie. Prednastavená vzdialenosť medzi etiketami predstavuje 5mm a vzdialenosť etikety od okraja predstavuje 4mm na každej strane. Vzdialenosť medzi etiketami na rolke si môžete samostatne nadefinovať. Ak to nie je dôležité napríklad pri aplikácii, odporúčame ponechať prednastavenú, najlacnejšiu možnosť. Spôsob dodania etikiet na dutinkách umožňuje aplikáciu pomocou automatických alebo poloautomatických etiketovačiek. Pri objednávaní etikiet na dutinkách môžete v kalkulačke definovať smer návinu a orientáciu etikiet, aby sa správne aplikovali na výrobok. Pri objednávaní venujte zvýšenú pozornosť zadaniu rozmerov výtlačku. Pole šírka a výška jednoznačne definujú výtlačok. Napr. ak zadáme do kalkulačky po poradí šírku/výšku - 90/50mm, definujeme vodorovnú etiketu, a ak 50/90mm - zvislú etiketu. V prípade etikiet na dutinkách, ktorých smer a orientácia sú podstatné pri procese aplikácie, majú správne zadané rozmerové parametre rozhodujúci význam. 
  2. Etikety na kotúči - na ručnú aplikáciu.  Etikety dodáme na páske stočenej do kotúča, alebo v prípade vyšších nákladov navinuté na spoločnej dutinke 330mm  
  3. Etikety na hárku. Tento spôsob dodania je určený pre nízke náklady etikiet, pre ktoré nie je dostupná možnosť dodania na dutinke. Navyše farebné fólie s potlačou Liquid Metal a transparentná fólia s potlačou Biela +CMYK sú tiež dostupné jedine v hárkovom variante. 
Pri výbere ľubovoľného spôsobu dodania vyberie kalkulačka najvýhodnejší variant pre zákazníka.  


Etikety na fóliách farbených v hmoteEtikety vyhotovujeme na farebné fólie Oracal serii 640. Môžu to byť rovnako ploché etikety, s výsekom podľa rovných čiar, ľubovoľných tvarov, ale aj 3D vypuklé etikety.

Dostupné farby fólie (č. podľa vzorkovníka Oracal):  čierna - č. 70,  popolavá- č. 71, zelená - č. 62, tmavomodrá - č. 50, červená - č. 32,  žltá - č. 21.

Potlač/značenie na etikety farbené v hmote uskutočňujeme iba pomocou metalických farieb.

Dostupné metalické farby: Gold - zlatá, Silver - strieborná.

 


Magnetický podkladMagnetická fólia je zmagnetizová elastická umelá hmota, ktorá obsahuje magnetické častice, vďaka čomu prilína ku kovovým povrchom (napr. chladnička, autá, kovové tabule a pod.).

Etikety na magnetickom podklade sú dokonalé reklamné predmety, ako aj informačné a výstavné materiály. 
Dôležitou prednosťou oproti samolepiacim materiálom je možnosť ich viacnásobného „prilepovania” a „odlepovania” bez poškodenia.
 

POZOR! !!!Pri extrémne nízkych alebo vysokých teplotách sa odporúča každý deň odstraňovať grafiku z karosérie vozidla za účelom vyčistenia povrchu. 
Teplotný rozsah použitia: od -40 stupňov Celzia do +70 stupňov Celzia

PoznámkyNa orezovom okraji sa magnetická fólia mierne nafúkne - povrch sa mierne zdvihne hore.
Pri rezaní etikiet z Ricoh na orezovom okraji toner mierne odpadáva - etiketa má jemnú, bielu obrubu - je to viditeľné, nakoľko tmavá plocha s plným pokrytím siaha až po orezový okraj.

Nelaminované etikety, bez magnetického podkladu, sa nasekávajú laserom. Všetky ostatné sa nasekávajú a vyrezávajú pomocou rezacieho plotra. 

Etikety a 3D nálepky je potrebné nalepovať na hladké a odmastené povrchy. Minimálna teplota okolia, pri ktorej je možné nalepovať etikety a 3D nálepky , je 17ºC. Lepidlo vyžaduje najmenej 24 hodín, aby sa dosiahla úplná priľnavosť v závislosti od prostredia.
 

POZOR!!Neuznávame reklamácie typu: „nedržia sa", „odpadávajú", „príliš slabé lepidlo" a pod. Nálepky zhotovujeme už niekoľko rokov na rovnakej fólii. Pre zamedzenie nedorozumení vykonajte prosím test - Oddelenie zákazníckeho servisu  D&D zasiela bezplatne vzorky nálepiek.

V prípade aplikácií, kde sú etikety vystavené poškodeniu alebo obrusovaniu povrchu, neodporúčame tlač na fóliu bez zušľachťovania.

Súvisiace špecifikácie
Špecifikácia tlače na Ricoh Pro C9210
Špecifikácia rezacieho plotra
Špecifikácia rezacieho lasera CO2


Používaním servisu súhlasíte s: pravidlami spolupráce, politiky ochrany súkromia a cookies.

PrintNet  využíva informácie uložené pomocou súborov cookies, nevyhnutných na prevádzkovanie internetového obchodu a spracovanie štatistík.
Používanie stránky bez zmeny nastavenia vo Vašom prehliadači znamená, že sa tieto informácie budú zobrazovať vo Vašom koncovom zariadení.
Pamätajte na to, že tieto nastavenia si môžete kedykoľvek zmeniť.